Jste dostatečně kreativní?

 

Brian Tracy, americký spíkr a poradce, říká, že: „Kreativní uvažování vyžaduje, abyste se ponořovali stále hlouběji do sebe a vytvářeli více nových, lepších, rychlejších, levnějších či zkrátka jiných nápadů za účelem zlepšení důležitých částí vašeho života.“

Pokud chcete uvažovat kreativně a hlavně pokud chcete být kreativní, neměli by Vám chybět tyto schopnosti:

  1. Schopnost přistoupit na změny
  2. Schopnost ptát se
  3. Schopnost přiznat chybu
  4. Schopnost stále se učit
  5. Schopnost soustředit se na cíl
  6. Schopnost používat koncept „Zero based thinking“
  7. Schopnost odložit ego

Kreativně myslící lidé přijímají změny s nadšením a jsou připraveni zkusit něco nového, jsou zvídavý a neustále se ptají proč. Kreativní člověk se nebojí přiznat své chyby, svým chybám je otevřený a ví, že člověk chyby dělá. Kreativec se snaží vyhledat zkušené lidi, od kterých by mohl čerpat nové zkušenosti a mohou mu pomoci posunout se dál, rozšířit své obzory.

Lidé s kreativitou vědí, co chtějí, mají své cíle a mají mnoho nápadů, jak je realizovat. Kreativci se nezabývají tím, o čem vědí, že pokud by to měli začít znovu, dělat to nebudou, je to zbytečné a nic by jim to nepřinášelo. Umět přijmout kreativní myšlenky druhých je kreativita sama o sobě.

Proto i účast na různých seminářích Vám rozšiřuje kreativitu samotnou a kreativní myšlenky, se tak rozvíjí snadně a lehce. Čím více nových informací člověk vstřebá, tím větší má rozhled a je schopen lehčí orientace jak v zaměstnání, tak osobním životě. Sbírejte proto nové poznatky a buďte neustále ve střehu ať Vás nic nepřekvapí.

Buďte kreativní a přinášejte světu nové neotřelé myšlenky. Zajímavých, užitečných a prospěšných věcí není nikdy dost.

Kateřina Černostová, marketing and office assistant, BILLANC PARTNERS ČR