Neusněte na vavřínech!

Jsou lidé, kteří odmalička vědí, co je jejich snem - chtějí zdolat horu, dojít si pro akademický titul nebo žít bohémským životem. A jdou si za tím.

Pak jsou lidé, kteří čekají na někoho, kdo do nich jejich vlastní sen vloží. I ti mají šanci na úspěch, pokud se tedy dočkají moudrého průvodce a rádce, kterých však přebytek zrovna není.

Pak jsou tací, kteří naplnění svých ambicí jen mluví a nekonají - zato vrší kopu výmluv, proč to nejde - říkají: „až budu starší, až budu mít delší praxi, až se zabezpečím, až odrostou děti.. až až až“. Takoví lidé stráví život mluvením. Pokud máte takového člověka v okolí, ruce pryč. Pohltí Vaši energii a nepřetaví ji do ničeho smysluplného. Maximálně Vám rozšíří repertoár možných příčin neúspěchu. Od takových povah životní postoj nepřebírejte, pokud tedy nechcete skončit v čekárně na svůj sen, který ne a ne přijít.

Naplnění snu totiž nespočívá v mluvení, ale v činech. Proto jděte do toho. Nečekejte na lepší vítr do Vašich plachet, pořádně se opřete do vesel a plujte za svým snem. I když není třeba ten nejpříznivější vítr.

Uvidíte, že samo rozhodnutí něco aktivně udělat Vás nakopne a naplní radostným pocitem, že máte život ve svých rukou, že život kolem Vás neproplouvá, ale že jím kormidlujete, kam chcete. Že se Vám život „neděje“, že ho tvoříte. A až ke konci své pouti budou Ti mluvkové glosovat, jaký jejich život mohl být, kdyby… Vy se budete usmívat. Vy jste totiž měli odvahu své sny žít.

Pokud jste si ani po přečtení tohoto článku nedodali odvahu sebrat se a začít žít tak, jak opravdu chcete. Máme pro Vás řešení. Každý z nás někdy potřebuje ukázat cestu, popohnat, popostrčit, nasměrovat. Často však nevíme jak se pohnout z místa nebo co přesně proto udělat. Od toho je tu koučink.

Koučink je velmi účinná metoda jak najít tu správnou cestu. Správný a kvalifikovaný kouč Vám pomůže najít odpovědi na otázky, které Vám probíhají hlavou a nejste schopni si na ně odpovědět. Díky koučinku budete mít znovu energii, chuť něco dělat a radost ze života, že Vás jen tak něco neporazí. Ano. Opravdu stačí tak málo! Tak to zkuste!

Denisa Vlčková, junior consultant ve společnosti BILLANC PARTNERS ČR