Úvod do koučování

Button

 

Program semináře - Úvod do koučování

Přemýšleli jste už o tom, kdo je odpovědný za váš rozvoj, kariéru, štěstí v osobním a rodinném životě? Hloupá otázka, řeknete si, samozřejmě, že my sami.

Ale nakolik je to jen obecně přijaté a bezmyšlenkovitě opakované klišé a nakolik reálný a aktivní postoj ve vaší konkrétní situaci?

Co vlasně chcete dosáhnout v té které oblasti vašeho života? A pro to prakticky děláte dnes, uděláte za týden, za měsíc…?

To jsou některé z otázek, které si snad každý umíme položit, ale někdy na ně jen obtížně a klopotně hledáme odpovědi. Pomoc v jejich nacházení může přinést koučování. Dnes stále častěji skloňovaný termín, který však má stále široký a mnohdy i nejednoznačný výklad.

Co to tedy koučování vlastně je?

Jak to probíhá, jaké jsou role a zodpovědnosti kouče a klienta?

Jaký je rozdíl mezi koučováním a terapií, koučováním a mentorstvím, …?

Jak se vyhnout myšlenkovým pastem?

Na takové a řadu dalších souvisejících otázek vám odpoví náš jednodenní praktický seminář. A nejen to, dá vám možnost si i prakticky okusit koučovací přístup na vlastní kůži a nahlédnout sami do sebe trochu hlouběji, než jste možná zvyklí.

Naučíte se základní sebekoučovací techniky užitečné pro řešení vašich konkrétních situací a cílů.

Kurz je jednodenní ve dvou blocích:

9:00 – 12:30

hodinová pauza

13:30 – 17:30

 

Komu je tento kurz určen?

Prakticky každému, kdo má pocit, že by se sebou chtěl něco udělat a nějak se mu nedaří přijít na to co, odkud začít, nebo kde na to vzít sílu, schopnosti, zdroje. Každému, kdo o koučování něco slyšel (a nebo ještě ne) a chce se dozvědět víc  a snad i trochu okusit. Koučování totiž už dnes zdaleka není pouze doménou vysoce výkonných korporátních manažerů, podnikatelů, vrcholových sportovcůsvé cíle, vize, touhy, ale i problémy a  “výzvy”, se kterými potřebujeme občas pomoci, máme přece každý.

Na semináři se dozvíte, vyzkoušíte si a naučíte se používat:

  • Co je a co není  koučování
  • Jaké jsou role kouče a klienta
  • Formy a typy koučování
  • Základní principy koučování
  • Přínosy a úskalí koučování
  • Některé běžné praktické koučovací techniky

 

DATUMÚVOD DO KOUČOVÁNÍZAČÁTEKKONECCENAPŘIHLÁŠKA
24.5.2016 seminář - úvod do koučování  9:00   17:30  2 500,-   PŘIHLÁSIT SE 

Uvedené ceny jsou bez DPH.

 Button